12.07.2018

Nowość w ofercie - Stoły spawalnicze 3D

Dlaczego stoły spawalnicze?

 

Stół spawalniczy 3D to podstawa szybkiej i dokładnej obróbki spawanych części. Stosuje się go do pozycjonowania pojedynczych części, zapewnia zachowanie linii prostych i właściwych kątów; ponadto minimalizuje zniekształcenia podczas spawania, a co za tym idzie, znacznie zmniejsza koszty.

 

Stanowi absolutnie podstawowe urządzenie podczas obróbki pojedynczej części oraz sprawdza się jako system elastycznego mocowania w produkcji seryjnej.

 

 

 

Jakie zalety mają stoły spawalnicze Forster 3D?

• Powierzchnie stołów zaprojektowane zostały z żeliwa szarego lub stopu Al-Cu,  stanowiących materiał optymalny

• Wszelkie mocowania można ustawić bezstopniowo z dużą precyzją

• Powierzchnię stołu można otwierać w celu dopasowania części wystających

• Szyny na powierzchni  można wykorzystać do rozłożenia stołu


Jakie korzyści daje zastosowanie systemu szczelinowego T-slot?

T-slot stanowi idealny sposób na zastosowanie największej różnorodności elastycznych mocowań przy zastosowaniu najprostszych środków (bloczek przesuwny) na jednej powierzchni roboczej. T-slots umożliwiają bezstopniowe, precyzyjne pozycjonowanie wszystkich wystających elementów i umocowanie ich w jakimkolwiek punkcie stołu. Możliwość ta stanowi znaczącą zaletę i jest szczególnie użyteczna przy obróbce skrzyń i ram, ponieważ kilka kwadratów zaciskowych można umieścić dokładnie w narożnikach  elementów składowych. 


Aby zmieścić specjalny osprzęt zaciskowy, nie potrzeba otworów H7 czułych na rozpryskiwanie, zaś nasza patentowana wersja T-slot pomiędzy dwoma szynami, zapobiega zabrudzeniu powierzchni roboczej (powierzchni nośnej). Rombościenne klocki szczelinowe można wsunąć od góry nawet w użytkowane już T-slot. Określone obszary powierzchni stołu można otworzyć w celu wsunięcia wystającej części. Ta możliwość okazała się być szczególnie użyteczna w praktyce. Można także przesunąć szyny, chroniąc użytkownika w czasie szczególnie ciężkiego spawania.

 

Nawet zwiększony dopływ gorąca do powierzchni stołu, umożliwia szynom w T-slot swobodne rozszerzanie i nie powoduje wypaczania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą polskiego producenta stołów.

DANE KONTAKOTWE

WELD-line Przemysław Tuptanowski

NIP: 9671068082

info@weld-line.pl

+48 662 335 018

 

+48 52 52 22 095

 

FORMULARZ